نمايندگي ال جي
نمايندگي ال جي

براي خريد بهترين ماشين لباسشويي به چه نكته هايي بايد توجه كنيد

براي خريد بهترين ماشين لباسشويي به چه نكته هايي بايد توجه كنيد , ماشين ‌هاي لباسشويي در حال حاضر از تنوع خيلي زيادي برخوردار مي باشند. اين موضوع اهميت آگاهي كافي موقع خريد را بيشتر مي كند. 

خريد ماشين لباسشويي به خاطر زياد بودن مدل ‌هاي آن در بازار مي ‌تواند يكي از دشوارترين خريدها باشد؛ اما در صورتي كه نيازهاي اساسي خود را معين كنيد و بدانيد دقيقا دنبال چه نوع ماشين لباسشويي با چه امكاناتي مي باشيد, كار آساني را پيش رو داريد. در اين نوشته نمايندگي تعميرات ال جي شما را با انواع ماشين‌ لباسشويي و امكانات آن ها آشنا مي ‌كند تا انتخاب راحتي داشته باشيد.

تعميرات حرفه اي را با نمايندگي ال جي و با خدمات پس از فروش ال جي ما تجربه كنيد.

ظرفيت ماشين لباسشويي

نخستين مولفه اي كه بايست به آن دقت داشته باشيد ظرفيت ماشين لباسشويي است. بايست ماشيني را انتخاب كنيد كه ظرفيت آن هماهنگ با تعداد افراد خانواده باشد. در صورتي كه تنها يا با همسر خود زندگي مي‌كنيد, يك ماشين با ظرفيت پنج كيلو جواب‌گوي نياز شما خواهد بود؛ اما در صورتي كه تعداد افراد خانواده شما بيش از سه نفر است بايست به فكر ماشيني با ظرفيت بالاي هفت كيلو باشيد. در خانواده هاي سنتي كه تعداد اعضاي خانواده زياد است غالبا خريد ماشين لباسشويي با ظرفيت ۹.۵ كيلوگرم امري نرمال است.

 

نكته ديگري كه بايست مدنظر داشته باشيد اين است كه چندوقت يك‌بار قرار است از ماشين لباسشويي خود استفاده كنيد. بيشتر مردم غالبا هر روز از ماشين لباسشويي استفاده نمي‌كنند؛ اما ماشين هاي جديد مجهز به آيتمي به نام Quick wash يا شستشوي سريع مي باشند كه مناسب استفاده روزانه مي باشند. در صورتي كه قصد استفاده روزانه از ماشين داريد, جهت يك فرد مجرد يا يك زوج, ماشيني با ظرفيت پنج كيلو كفايت مي‌كند. جهت استفاده خانواده هاي پرجمعيت‌تر نيز چون در استفاده روزانه حجم لباس ها كمتر است, ظرفيت ۶.۸ تا ۷ كيلوگرم كافي خواهد بود. مشخصات زير شما را در انتخاب صحيح ظرفيت ماشين لباسشويي كمك مي ‌كند.

خريد بهترين ماشين لباسشويي

جهت استفاده تعداد اعضاي خانواده يك يا دو نفره, ظرفيت موردنياز شش كيلوگرم با گنجايش لباس ها

 • دو پيراهن
 • دو شلوار جين
 • يك ملحفه
 • دو حوله كوچك
 • دو روبالشي

جهت استفاده تعداد اعضاي خانواده سه نفره, ظرفيت موردنياز هفت كيلوگرم با گنجايش لباس ها

 • سه پيراهن
 • سه شلوار جين
 • يك ملحفه
 • دو حوله كوچك
 • دو روبالشي

جهت استفاده تعداد اعضاي خانواده چهار نفره, ظرفيت موردنياز هشت كيلوگرم با گنجايش لباس ها

 • چهار پيراهن
 • سه شلوار جين
 • يك ملحفه
 • سه حوله كوچك
 • سه روبالشي

جهت استفاده تعداد اعضاي خانواده پنج نفر و بيشتر, ظرفيت موردنياز ده كيلوگرم با گنجايش لباس ها

 • سه پيراهن
 • سه شلوار جين
 • دو ملحفه
 • شش حوله كوچك
 • شش روبالشي

اندازه ماشين لباسشويي

از نظر سايز, ماشيني كه مي خريد بايست در بخشي كه در خانه براي آن در نظر گرفته شده جا شود. ماشين ‌هاي لباسشويي عموما ۲۷ اينچي مي باشند؛ جهت نصب درست ماشين لباسشويي بايست ۶ اينچ فضا در پشت آن نيز در نظر گرفته شود. چنانچه ماشين لباسشويي با درب از بالا را ترجيح مي ‌دهيد بايست دقت داشته باشيد كه پيشخوان يا كابينت مانع باز شدن در آن نشوند. در باره ماشين ‌هاي درب از جلو هم دقت كنيد كه درب ماشين از كدام سمت باز مي گردد؛ چون در صورتي كه جاي قرارگيري ماشين مثلا كنار ديوار باشد, باز نشدن كامل در سبب سختي فرآيند ورود و خروج البسه خواهد شد.

ماشين لباسشويي خودكار يا نيمه خودكار

در ماشين‌ هاي لباسشويي خودكار كافي است آب و برق ماشين را وصل كنيد, پودر رختشويي را بيفزاييد و ماشين را تنظيم كنيد تا شستشو به صورت خودكار صورت گيرد. در اين ماشين ها فرآيند شستشو, آب‌گيري و تخليه با توجه به نياز صورت مي‌گيرد.

در ماشين هاي لباسشويي نيمه ‌خودكار, بايست شخصا آب را بيفزاييد و در صورتي كه ماشين دوقلو باشد, جهت استفاده از خشك‌كن, بايست به صورت دستي لباس ها را از لباسشويي بيرون آورده و در خشك‌كن بگذاريد. فرق اصلي ماشين هاي خودكار و نيمه ‌خودكار در فراهم كردن آب آن ها است. اگر در منطقه‌اي زندگي مي‌كنيد كه با كمبود آب و قطعي گاه و بيگاه آب روبه رو مي باشيد, لباسشويي تمام‌ خودكار احتمال دارد نتواند به خوبي عمل كند. در چنين مواردي بهترين كار خريد ماشين لباسشويي نيمه‌خودكار است؛ چرا كه آب‌گيري در آن يكباره بوده و مثل مدل خودكار نياز مداوم به منبع آب ندارد.

اندازه ماشين لباسشويي

نوع ماشين لباسشويي خود را انتخاب كنيد

به طور كلي دو گروه اصلي ماشين هاي لباسشويي وجود دارد: درب از جلو و درب از بالا

ماشين هاي لباسشويي درب از بالا

اين نوع ماشين ها داراي درب ورود خروج لباس ها در بخش بالايي ماشين مي باشند. غالبا كليدهاي كنترل هم روي پنل بالايي قرار مي‌ گيرند؛ ولي در برخي مدل‌ ها اين كليدها در جلوي ماشين گذاشته شده‌اند.

درون اين نوع ماشين ها محفظه‌اي بزرگ قرار دارد كه آب و هم‌زن را در خود جاي مي‌ دهد. كار هم‌زن به چرخش درآوردن لباس‌ها جهت پاك كردن آن ها است. برخي ماشين هاي لباسشويي درب از بالا از نوع HE مي باشند كه به معني بازدهي بالاي اين ماشين ها است. اين مدل‌ها فاقد هم‌زن بوده و از حركت‌دهنده جهت چرخاندن لباس ها استفاده مي‌كنند. در اين ماشين ها از چرخش به جاي پيچاندن لباس جهت پاك كردن آن استفاده مي‌شود و خروجي كار خيلي مشابه ماشين هاي درب از جلو خواهد بود.

از موارد مثبت ماشين هاي درب از بالا اين است كه جهت ورود و خروج لباس نياز به خم شدن نداريد و در صورتي كه از مدل‌هاي بازدهي بالا بخريد ضمن مطلوب بودن ميزان پاكي, آب و انرژي كمتري در مقايسه با مدل‌هاي داراي هم‌زن مصرف خواهيد كرد.

تعميرات حرفه اي را با نمايندگي ال جي و با خدمات پس از فروش ال جي ما تجربه كنيد.

هرچند مدل‌هاي درب از بالا به خاطر آساني ورود و خرج لباس ها احتمال دارد جهت افراد سالخورده انتخاب بهتري به نظر بيايند, بايست دقت داشته باشيد برخي از اين مدل ‌ها داراي محفظه هاي عميقي مي باشند كه كار خارج كردن لباس را به مراتب دشوارتر از مدل ‌هاي درب از جلو مي‌ كنند.

از سوي ديگر مدل‌هاي HE احتمال دارد آب كمتري مصرف كنند, ولي اولا به پودرهاي رختشويي ويژه اي نياز دارند و ثانيا در صورتي كه ماشين تشخيص دهد كه لباس به اندازه كافي پاك نشده است, آب‌كشي مجدد صورت خواهد گرفت كه در اين صورت كاهشي در مصرف آب اتفاق نخواهد افتاد.

ماشين هاي لباسشويي درب از جلو

ماشين هاي لباسشويي درب از جلو در ده سال اخير به شدت رواج پيدا كرده‌اند. اين نوع ماشين ها به نسبت مدل‌هاي درب از بالا ميزان زيادي از لباس ها را با مصرف انرژي كمتري شستشو مي‌كنند. كليدهاي كنترل اين مدل‌ها در جلوي ماشين تعبيه مي‌شود و فضاي روي ماشين قابل استفاده يا پوشانده شدن است.

درون ماشين هاي درب از جلو محفظه‌اي افقي قرار دارد كه با چرخش آهسته لباس‌ها را با لطافت پاك مي‌كند. در اين مدل‌ها برخلاف مدل‌هاي درب از بالا نيازي نيست كه محفظه پر از آب باشد؛ بلكه آب‌گيري در چند مرحله و متناسب با نياز صورت مي‌گيرد. همينطور به خاطر نبود هم‌زن, امكان گذاشتن البسه بيشتري در ماشين هاي درب از جلو وجود دارد. كاركرد خشك‌كن در ماشين هاي درب از جلو وابسته به تعداد دور در دقيقه آن ها است. ماشين هايي كه تا ۱۲۰۰ دور در دقيقه چرخش مي‌ كنند لباس را در مدت كوتاهي خشك مي‌ كنند. اين ماشين ها كه غالبا گران‌ تر هم مي باشند انواع و اقسام تنظيمات را شامل مي‌ شوند. در جدول زير مقايسه اجمالي اين دو نوع ماشين لباسشويي را ملاحظه مي كنيد. براي اطلاعات بيشتر مي توانيد از تعميرات لباسشويي ال جي مشاوره بگيريد.

منبع: http://bit.ly/2tfetAb

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۴:۰۸ | سامان
تعميرات لباسشويي، لباسشويي، تعميرات لباسشويي ال جي، مركز تعميرات لباسشويي ال جي،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان